رفتن به بالا
  • یکشنبه - 15 اسفند 1400 - 13:34
  • کد خبر : ۱۰۵۵۵
  • چاپ خبر : «غُصه‌های مجید» روایتی تازه از آثار آقای آهنگساز

«غُصه‌های مجید» روایتی تازه از آثار آقای آهنگساز

علی جعفری پویان از انتشار قطعه تازه‌ای به مناسبت هفتاد و چهارمین زادروز مجید انتظامی خبر داد. وی به (به عنوان سولیست ویولن، ایده‌پرداز و تهیه‌کننده) این اثر اعلام کرد: غصه‌های مجید روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند ماه ساعت ۲۰ منتشر خواهد شد. این قطعه بر مبنای بخشی از آثار و تم‌های ماندگار مجید انتظامی برای ویلن […]

علی جعفری پویان از انتشار قطعه تازه‌ای به مناسبت هفتاد و چهارمین زادروز مجید انتظامی خبر داد.

وی به (به عنوان سولیست ویولن، ایده‌پرداز و تهیه‌کننده) این اثر اعلام کرد: غصه‌های مجید روز سه‌شنبه ۱۷ اسفند ماه ساعت ۲۰ منتشر خواهد شد. این قطعه بر مبنای بخشی از آثار و تم‌های ماندگار مجید انتظامی برای ویلن و ارکستر تنظیم شده است. با توجه به شناخت از توانایی‌ها و تجربه همکاری‌های متعدد با دوست عزیز و هنرمندم احسان بیرقدار بازنویسی و تنظیم این اثر را به او سپردم تا براساس بخشی از موسیقی‌های شناخته شده و ماندگار آقای انتظامی اثری مستقل برای ویولن و ارکستر خلق کند.

او در ادامه افزود: در این قطعه تم‌های موسیقی فیلم‌های «از کرخه تا راین»، «بوی پیراهن یوسف»، «بای سیکل ران»، «وصل نیکان» و «گرگ‌ها» را انتخاب و تمام تلاشمان را کردیم تا پس از گذشت سه دهه از ضبط و اجرای اصلی این آثار، اجرایی استاندارد و متفاوت و پُر ابهت داشته باشیم. ضمن احترام به اساتید و بزرگانی که در ضبط اصلی این آثار و طی ۳۰ سال گذشته حضور داشتند از تمامی دوستانی که به دعوت من برای حضور در ضبط قطعه پاسخ مثبت دادند و در تولید و ضبط این اثر همراهم بودند نهایت تشکر را دارم.

همایون رحیمیان (مایستر)، نیما زاهدی، بردیا کیارس، حامد کرمانی، تینا جامه گرمی، امین غفاری، مونیکا لران، یگانه حسینی نیا، آرمین قضاتی، علیرضا چهره قانی، برهان همتی، احسان شامی دانیال جورابچی، مجید اسماعیلی، مهرداد عالمی ماکان خویی نژاد، کورش کشاورز و عادل اصغر زاده نوازندگان سازهای زهی بوده‌اند و آرین قیطاسی نیز ابوا نواخته است.

«غصه‌های مجید» در استودیوی شهر صدا توسط حمیدرضا آداب (ضبط ارکستر زهی) و حامی حقیقی (ضبط ویلن سولو و کنترباس) ضبط شده و میکس و مستر آن را حمیدرضا آداب در استودیوی سرنا برعهده داشته است. سوگل ضامنی (طراح و گرافیست)، کامبیز باقری (تصویربرداری و عکس)، علیرضا صفرنژاد (تدوین)، سمیرا پیمان (عکس پوستر)، نیوشا مزیدآبادی، سما بابایی و ندا سیجانی (امور رسانه) از دیگر افراد حاضر در این پروژه هستند. این قطعه در ایران با مجوز نشر و پخش جوان و در خارج از کشور توسط شید ریکوردز منتشر خواهد شد.

 

منبع: ایلنا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه