رفتن به بالا
  • دوشنبه - 5 مهر 1400 - 13:34
  • کد خبر : ۸۹۷۹
  • چاپ خبر : هفتمین دوره «برخط ماه و نوا» به ایستگاه پایانی رسید

هفتمین دوره «برخط ماه و نوا» به ایستگاه پایانی رسید

هفتمین دوره پروژه موسیقایی «بر خط ماه و نوا» ویژه ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا با اجرای چند گروه و هنرمند فعال حوزه موسیقی آیینی به پایان رسید. به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، هفتمین دوره «بر خط ماه و نوا» به صورت آنلاین توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی […]

هفتمین دوره پروژه موسیقایی «بر خط ماه و نوا» ویژه ایام عزاداری حضرت سیدالشهدا با اجرای چند گروه و هنرمند فعال حوزه موسیقی آیینی به پایان رسید.

به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، هفتمین دوره «بر خط ماه و نوا» به صورت آنلاین توسط انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی برگزار شد.

در روز پایانی اجراها، در ابتدا رضا کدخدا از تهران روی صحنه رفت و غزلیاتی درباره‌ امام حسین (ع) را اجرا کرد. سپس قاسم هاشمی روی صحنه رفت و پرده خوانی گودال شهادت امام حسین (ع) را روایت کرد.

اجرای دوم روز چهارم، به محسن میرزاعلی و مرشد علی ناری از تهران اختصاص پیدا کرد و این ۲ مرشد در این اجرا، مباحث مختلفی از تولد، نوع قیام و در نهایت شهادت مختار را روایت کردند.

اجرای سوم و پایانی روز چهارم نیز به سوگواره‌های غم و حزن عباس زند از قم اختصاص داشت. مبنای این اجرا، براساس تعزیه و تاریخچه آن در روستاها و شهرهای مختلف بود. همچنین در این اجرا چند ملودی نیز از موسیقی‌های آیینی نواخته شد که عباس زند برای اولین بار در برنامه‌های تعزیه از ساز بالابان برای اجرای این قطعات استفاده کرد.

این اجراها از تاریخ ۱ تا ۴ مهر همزمان با اربعین حسینی برگزار و مخاطبان می توانستند بر اساس زمان بندی مشخص شده در جدول، به صورت رایگان اجراها را مشاهده کنند.

منبع: مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه