رفتن به بالا
  • دوشنبه - 2 فروردین 1395 - 16:40
  • کد خبر : ۶۸۷۵
  • چاپ خبر : چرا استاد شجریان با سر تراشیده پیام نوروزی داد؟

چرا استاد شجریان با سر تراشیده پیام نوروزی داد؟

استاد محمدرضا شجریان موسیقی‌دان، نوازنده، سازساز و خطاط برجسته ایران همچون سال‌های گذشته به مناسب تحویل سال یک پیام نوروزی داد اما پیام شجریان برای تحویل سال 1395 با نمایش ظاهر تازه این استاد برجسته موسیقی کشورمان همراه بود؛ ظاهری که نشانه یک بیماری مهلک بود و بلافاصله واکنش طیف وسیعی از هنرمندان را در […]

استاد محمدرضا شجریان موسیقی‌دان، نوازنده، سازساز و خطاط برجسته ایران همچون سال‌های گذشته به مناسب تحویل سال یک پیام نوروزی داد اما پیام شجریان برای تحویل سال 1395 با نمایش ظاهر تازه این استاد برجسته موسیقی کشورمان همراه بود؛ ظاهری که نشانه یک بیماری مهلک بود و بلافاصله واکنش طیف وسیعی از هنرمندان را در پی داشت.

نخستین بار پس از بستری شدن محمدرضا شجریان در سال 1386 و عمل جراحی ریه این استاد برجسته موسیقی ایران، بیماری سرطان ریه‌اش ش مطرح شد اما همان هنگام برخی رسانه‌ها این خبر را رد کردند. این خبر پس از بستری شدن استاد شجریان در شهریورماه 1394 مجدداً مطرح شد اما یکی از این رسانه‌ها به نقل از یکی از اعضای تیم پزشکی‌اش در بیمارستان کسری، سرطان استاد را رد کرد.

البته استاد شجریان در این سال‌ها شجریان بارها بستری شده که تصور می‌شد بخشی از این بستری شدن‌ها به واسطه کسالت دوران کهنسالی این استاد برجسته موسیقی کشورمان است اما ظاهراً موضوع جدی‌تر از این حرف‌ها بود و جدی بودن موضوع برای عموم مردم از زمان لغو مجدد کنسرت نوروزی استاد شجریان در ارمنستان به دلیل بیماری عیان شد؛ بیماری که منجر به دو هفته اقامت استاد شجریان برای شیمی درمانی شده است.

اکنون از پزشکان معالج استاد محمدرضا شجریان نقل شده که این چهره برجسته موسیقی ایران زمین به سرطان پیشرفته کلیه مبتلا است و متأسفانه، سرطان متاستاتيك كليه به مغز استاد سرایت كرده است؛ موضوعی که تاکنون از انظار عمومی به دور مانده بود و کسی از آن مطلع نبود.

محمدرضا شجریان در بخشی از پیام نوروزی‌اش نیز تلویحاً به این بیماری اشاره کرد: «من سال هاست با یک مهمان پانزده ساله‌ای آشنا هستم و دیگر با همدیگر دوست شده‌ایم و الان هم من به خاطر او اینجا ایستاده ام و طبق دستور پزشکم موهای سرم را هم کوتاه کرده‌ام. چند وقت دیگر اینجا هستم چون در اینجا آرامش دارم و بعد از آن به سراغ شما خواهم آمد و کارهای‌ هنری‌ام را دنبال خواهم کرد. لازم می‌دانم در این لحظه از دو دوست دیرینه‌ام محمدرضا لطفی و پرویز مشکاتیان که بسیار دوستشان دارم و دلم برایشان تنگ شده است یاد کنم و بگویم که دلم برایشان تنگ شده است…»

پس از انتشار این خبر علیرضا قربانی در پیام نوروزی‌اش، از مردم خواست تا برای سلامتی استاد شجریان دعا کنند و همزمان علیرضا افتخاری در یادداشتی خطاب به استادش، برای بازگشت سلامتی کامل شجریان دعا کرد.

در یادداشت افتخاری خطاب به شجریان آمده است: «استاد بزرگوارم، سلام؛ از صمیم قلب شفا و سلامتی حضرتعالی را از خداوند متعال خواستارم. تلاش، رنج و مشقت حضرتعالی در ارتقاء فرهنگ این کشور از دیده ملت ایران علی‌الخصوص این بنده کمترین پوشیده نیست. همگی دست به دعا می‌بریم و از خداوند متعال بهبودی و سلامتی جنابعالی را خواهانیم.»

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه