رفتن به بالا
  • چهارشنبه - 6 خرداد 1394 - 00:30
  • کد خبر : ۵۸۸۰
  • چاپ خبر : پرواز همای پس از هشت سال انتظار/۲۰ و ۲۱ خرداد در تالار بزرگ وزارت کشور

پرواز همای پس از هشت سال انتظار/۲۰ و ۲۱ خرداد در تالار بزرگ وزارت کشور

صفحه موسیقی: یک هنرمند عرصه موسیقی که سالهاست در حوزه موسیقی سنتی کشور فعالیت‌هایی را داشته و مورد توجه بسیاری از مخاطبان موسیقی قرار گرفته است، سرانجام توانست مجوز اجرای زنده در ایران را دریافت کند و به زودی در تهران روی صحنه می‌رود. پرواز همای که سالهاست آثارش در بین مخاطبان موسیقی طرفداران زیادی را […]

صفحه موسیقی: یک هنرمند عرصه موسیقی که سالهاست در حوزه موسیقی سنتی کشور فعالیت‌هایی را داشته و مورد توجه بسیاری از مخاطبان موسیقی قرار گرفته است، سرانجام توانست مجوز اجرای زنده در ایران را دریافت کند و به زودی در تهران روی صحنه می‌رود.

پرواز همای که سالهاست آثارش در بین مخاطبان موسیقی طرفداران زیادی را پیدا کرده ۲۰ و ۲۱ خرداد ماه در تالار بزرگ وزارت کشور روی صحنه خواهد رفت تا برای نخستین بار در یک کنسرت رسمی، به اجرای برنامه بپردازد.

سیدعلی نیکونیا (مدیر دفتر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر) صبح امروز و پس از قطعی شدن اجرای این کنسرت در تهران در این باره توضیح داد: کنسرت همای به خوانندگی همای و همراهی ارکستربزرگ پرواز همای در تاریخ ۲۰ و ۲۱ در تالار بزرگ وزارت کشور برگزار خواهد شد

نیکونیا ادامه داد: این کنسرت اجرائی خاص و خاطره انگیز برای دوستداران این خواننده است که برای تمام جزئیات آن برنامه ریزی‌های زیادی انجام شده است. این برنامه پس از طی مراحل قانونی و اخذ همه مجوزهای وزارت محترم ارشاد و دفتر موسیقی در تهران برگزار خواهد شد.

او درباره جزئیات این کنسرت نیز توضیح داد: ‌اجرای تصنیف و غزل از اشعار شاعران سر‌شناس ایرانی با ارکستربزرگ محتوای اصلی این برنامه هستند که مدت‌ها تمرین شده که در این بین برخی غافلگیری‌ها نیز برای این کنسرت در نظر گرفته‌ایم که به مرور و در اطلاع رسانی‌های بعدی، در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

مدیر دفتر تولید و روابط عمومی موسسه آوای هنر درباره زمان آغاز بلیت فروشی این کنسرت نیز گفت: از ساعت ده صبح روز چهارشنبه ۶ خرداد ماه از طریق سایت ۸۴۲۰۰ بلیت فروشی این کنسرت آغاز خواهد شد و با توجه به بازخوردهای خوبی که در این روز‌ها درباره این کنسرت از جامعه دوستداران این هنرمند گرفته‌ایم پیش بینی استقبال از این کنسرت چندان دور از ذهن نیست.

این گزارش می‌افزاید پرواز همای (با نام پیشین سعید جعفرزاده احمد سرگورابی) همراه با گروه “مستان” که مجموعه‌ای از نوازندگان سازهای ایرانی هستند، سبک تازه‌ای از موسیقی سنتی را ارائه می‌دهند. وی همچنین خواننده گروه ارکسترال به آهنگسازی شهرداد روحانی در آمریکا بوده‌است. همای، ‌زاده روستای احمدسرگوراب در گیلان بوده و ترانه‌هایی را نیز به زبان‌های گیلکی و تالشی اجرا کرده‌است. او دیپلم خود را از هنرستان کمال الملک رشت (مرکز استان گیلان) کسب کرد و با علاقه فراوان به او در رشته شعر آواز و آهنگ وارد دانشگاه آزاد تهران شد و با ساز تخصصی سه تار و پیانو تحصیلات خود را در دانشگاه به پایان رساند.

در زمینه هنر آواز، شاگرد اساتیدی همچون فریدون پوررضا، سید کمال الدین عباسی، هنگامه اخوان، کریم صالح عظیمی را دارد و همچنین در باب زمینه شعر و ادبیات فارسی از اساتیدی همچون علیقلی محمودی بختیاری، حبیب نبوی، منصوره ثابت‌زاده، محمود طیاری و دکتر اصغر دادبه بهره‌مند گردید. در اندک زمانی، همای گیلانی توانست فعالیت‌های حرفه‌ای خود را در زمینه شعر، موسیقی و آواز گسترش دهد، و با موفقیت کنسرت‌هایی نیمه رسمی را در ایران و سراسر جهان برگزار کرد.

نکته جالب اجراهای این گروه مستان این است که قبل از هر اجرا، کنسرت را به یکی از اساتید ایرانی تقدیم می‌کند. مستان و همای کنسرت‌هایی را برای حفظ جنگل‌ها و جلوگیری از نابودی حیوانات اجرا کرده‌اند.

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه