رفتن به بالا
  • جمعه - 1 خرداد 1394 - 17:11
  • کد خبر : ۵۸۶۱
  • چاپ خبر : علی رهبری در ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان در نیویورک

علی رهبری در ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان در نیویورک

صفحه موسیقی-مینا آتشی: از علی رهبری به عنوان اولین رهبر ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان در نیویورک دعوت شده است. این ارکستر شامل ۲۰۰ نوازنده جوان از ۷۰ کشور جهان است. شب گذشته ایمیلی مبنی بر دعوت از علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران بر رهبری ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان به این هنرمند رسید. این ارکستر […]

صفحه موسیقی-مینا آتشی: از علی رهبری به عنوان اولین رهبر ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان در نیویورک دعوت شده است. این ارکستر شامل ۲۰۰ نوازنده جوان از ۷۰ کشور جهان است.

شب گذشته ایمیلی مبنی بر دعوت از علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران بر رهبری ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان به این هنرمند رسید. این ارکستر از طرف یک موسسه غیر دولتی و از طرف موسیقیدان‌های مطرح جهانی تشکیل شده و اداره می‌شود.

ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان شامل ۲۰۰ نوازنده جوان از ۷۰ کشور است که مجموع سنی آن‌ها بین ۱۸ تا ۲۶ سال است.عنوان این کنسرت «صدای جوانان دنیا برای صلح» و شعار آن‌ها «صدای هر کسی یک نت موسیقی است» خواهد بود.

علی رهبری در پاسخ به این ایمیل، رهبری ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان را پذیرفته و از هیئت هنری این ارکستر خواسته است که چند نوازنده با استعداد ایرانی نیز به عنوان یکی از آن ۷۰ کشور در این ارکستر حضور یابند.

قابل ذکر است که این اجرا در سالن مشهور کارنیگی هل نیویورک در تاریخ ۲۷ سپتامبر و همزمان با اجلاس سران کشورهای سازمان ملل با حضور رئسای جمهور کشور‌ها به روی صحنه می‌رود.

گفتنی است علی رهبری مدیر هنری ارکستر سمفونیک تهران از بین بهترین رهبران مطرح دنیا توسط یک هیئت انتخاب بین المللی به عنوان رهبر ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان انتخاب شده است.

نکته قابل توجه این است که این کنسرت به هیچ وجه از طرف ارگانی دولتی حمایت نمی‌شود و از طرف موزیسین‌های جهان تدارک دیده شده است.

علی رهبری درباره رهبری ارکستر فیلارمونیک جهانی جوانان گفت: این اتفاق افتخار بزرگی برای من و کشورم است و برای من و ایران اتفاقی غیرمنتظره است.

گفتنی است علی رهبری در حالی چهلمین سال از فصل هنری بین المللی خود را سپری می‌کند که، بیش از ۱۲۰ ارکستر جهانی را رهبری کرده و افتخاراتی چون دو جایزه بین المللی مسابقات جهانی رهبری ارکستر در فرانسه و سوئیس را کسب کرده و پیش از این در کشورهای بلژیک، چک، کرواسی و اسپانیا به عنوان مدیر هنری بوده است.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه