رفتن به بالا
  • یکشنبه - 26 بهمن 1393 - 10:48
  • کد خبر : ۴۷۵۹
  • چاپ خبر : سیروان خسروی و احسان خواجه امیری با هم در برج میلاد

سیروان خسروی و احسان خواجه امیری با هم در برج میلاد

صفحه موسیقی: سومین شب از بخش موسیقی پاپ سی‌امین دوره جشنواره موسیقی فجر به کنسرت سیروان خسروی اختصاص داشت که تنها میهمان ویژه این برنامه مادر این خواننده بود. شب سوم سی‌امین جشنواره موسیقی فجر در سئانس اول خود میزبان سیروان خسروی و هواداران دو آتیشه‌اش بود که سالن برج میلاد را با تشویق‌هایشان به […]

صفحه موسیقی: سومین شب از بخش موسیقی پاپ سی‌امین دوره جشنواره موسیقی فجر به کنسرت سیروان خسروی اختصاص داشت که تنها میهمان ویژه این برنامه مادر این خواننده بود.

شب سوم سی‌امین جشنواره موسیقی فجر در سئانس اول خود میزبان سیروان خسروی و هواداران دو آتیشه‌اش بود که سالن برج میلاد را با تشویق‌هایشان به تصرف درآوردند.

 

تی‌شرت عکس دار

 

اولین چیزی که در لحظه اول توجه جلب می‌کرد تی‌شرت سیروان خسروی بود که عکسی از یک هنرمند را روی لباسش حک کرده بود و با اجرای قطعه “تو خیال کردی بری” استارت این کنسرت زده شد.

 

تذکر به نور‌پرداز

 

بعد از اجرای دو قطعه سیروان با عصبانیتی که سعی می‌کرد آنرا بپوشاند رو به نور‌پرداز گفت: اگر حواستان باشد که چه کسی می‌نوازد خوب است، وقتی گیتاریست می‌نوازد چرا نور را روی نوازنده کی‌بورد زوم کرده‌اید؟

 

موفقیت ۱۲ ساله

 

او بعد از اجرای قطعه “استراحت” رو به حضار گفت: از زمان انتشار آلبوم اولم چیزی نزدیک به ۱۲ سال زمان گذشته و در این مدت توانستم اعتماد شما را بدست آورده و به این جایگاه برسم، آن زمان خیلی‌ها مرا از کار و سبکی که داشتم منع می‌کردند و اعتقاد داشتند که زمان کرشمه ویولن و آهنگ‌های شاد کار تو به چشم نمی‌آید، من تمام این موفقیت را مدیون شما هستم و امیدوارم که این حمایت ادامه پیدا کند.

 

نظرخواهی از هواداران

 

از نکات جالب این کنسرت این بود که سیروان پیش از اجرای هر قطعه از هوادارانش نظرخواهی کرده و بعد با توافق آن‌ها قطعه را اجرا می‌کرد

 

میان وعده به صرف پشت صحنه

 

زمان بین دو کنسرت سیروان از هودارانش خواست تا ۵ دقیقه به تماشای ویدئو پشت صحنه موزیک ویدئو “خاطرات تو” بنشینند و خود سالن را برای تنفس ترک کرد و هواداران هر بار با دیدن چهره این خواننده در پشت صحنه تشویق‌های زیادی را نثار او می‌کردند.

 

سلفی سیروان با طرفداران

 

در اواسط برنامه سیروان به عادت همیشگی‌اش سلفی در روی صحنه با هوادارانش انداخت و روی صفحه اجتماعی خود قرار دارد.

 

اعضای ارکستر

 

امیر دانایی (گیتار الکتریک)، علیرضا ثنایی (گیتار الکتریک و آکوستیک)، مجید پروریان (گیتار باس)، یاشا حکمی (کی بورد)، علی طاهایی (درامز ۱)، عرفان امامی (درام ۲)، نریمان ناعمی (ساکسیفون) اعضای ارکستر سیروان را تشکیل می دادند.

 

قطعات اجرایی

 

تو خیال کردی، عاشقتم، دوست دارم، آره، کجایی تو، خاطرات تو، دوست دارم زندگی رو، نه نرو، به همین زودی، ساعت ۹ از قطعات اجرایی در این یک سئانس کنسرت بودند.

 

میهمان ویژه

 

در این کسنرت تنها میهمان ویژه این کنسرت مادر این هنرمند بود.

 

کنسرت با وقت اضافه

 

در اواخر اجرا سیروان اصرار داشت تا قطعات بیشتری را اجرا کند اما زمان به او اجازه نمی‌داد که در ‌‌نهایت وقت اضافه از مسوولان به مدت یک دقیقه گرفت و با تکنوازی گیتار و همراهی هواداران قطعه “دوست دارم زندگی رو” اجرا شد.

 

درخواست سیروان از احسان خواجه امیری

 

احسان خواجه امیری بعد از اجرای سیروان برنامه داشت و تاخیر به وجود آمده در این کنسرت باعث شد تا سیروان با زبان طنز از احسان درخواست کند تا یک آهنگ کمتر اجرا کند تا وقت برای اجرای بیشتر داشته باشد.

 

حواشی سومین شب از سی امین جشنواره موسیقی فجر:

 

-همراه هر قطعه موزیک ویدئوی آن هم از نمایشگرهای داخل سالن پخش می‌شد.

 

-هواداران سیروان تمام قطعات را یک به یک با سیروان همراهی می‌کردند.

 

– از میان قطعات اجرایی قطعه “به همین زودی” و “نه نرو” بیشتر مورد تشویق قرار گرفت.

 

-ساعت ۹ آخرین قطعه اجرایی این کنسرت بود.

 

-نوازنده گیتار الکتریک در بخشی از برنامه گیتارش را به پشت سرش برد و با همان استایل شروع به نواختن کرد که به شدت مورد تشویق فرار گرفت.

احساس آرامش خواجه امیری در برج میلاد / درخواست احسان از مخاطبانش: من را محروم نکنید

سومین شب سی‌امین جشنواره موسیقی فجر در سئانس دوم خود میزبان احسان خواجه‌امیری و گروهش بود که در اولین قطعه اجرایی “احساس آرامش” را به برج میلاد وارد کردند.

 

انرژی‌هایم را ذخیره کردم

 

احسان بعد از اجرای اولین قطعه گفت: خیلی خوشحالم که امروز اینجا به بهانه جشنواره موسیقی فجر با شما هستم و تمام انرژی‌ام را ذخیره کردم تا اینجا با شما تخلیه کنم پس بدانید که این بی‌حالی و همراهی نکردن حقم نیست! و قطعه “حقم نیست” اجرا شد.

 

هومن نامداری و تنظیم‌هایش

 

بعد از اجرای دو قطعه احسان رو به حضار گرفت: تمام این قطعات که می‌شونید با زحمت و تنظیم خوب هومن نامداری شکل گرفته، وقتی که او با من در اجرایی باشد دیگر خیالم راحت است و می‌دانم که یک موزیسین دانا با من همراه است گرچه باز هم باید خدا به دادمان برسد و این هم بهانه برای اجرای قطعه “به دادم برس” شد.

 

من را محروم نکنید

 

بعد از پایان قطعه “به دادم برس” خواجه امیری که از عدم همراهی مردم کلافه شده بود گفت: خواهش می‌کنم من را محروم از صدایتان نکنید و با من بخوانید!

 

او ادامه داد: برای اینکه فضای غمگین عوض شود یک قطعه شاد اجرا می‌کنیم شاید که حال شما هم عوض شود و در ادامه قطعه “بذار همه بدونن” را اجرا کرد.

 

نبض ارکستر

 

با اتمام آهنگ خواجه امیری گفت: نبض ارکستر امشب در دستان یک نفر است که آن یک نفر هومن غفاری است، یک چیز را بدانید اکثر کسانی که امروز در ارکسترهای مشهور مشغول فعالیت هستند روزی شاگرد غفاری بودند و بعد از تشویق حضار قطعه “نابرده رنج” اجرا شد.

 

جای خالی روزبه بمانی

 

بعد از اجرای چندین قطعه احسان یادی از خالق این آثار روزبه بمانی (ترانه سرا) و علیرضا افکاری (آهنگساز) کرد و دیگر اعضای ارکسترش را معرفی کرد.

 

در ترک هستم!

 

مردم در قطعات درخواستی‌شان خیلی اصرار داشتند که این هنرمند قطعه معروف “پرنده” ایرج (پدر احسان خواجه امیری) را اجرا کند اما احسان با خنده گفت: ترو خدا از من این را نخواهید من در ترک این قطعه هستم! اما در ‌‌نهایت مردم آنقدر تشویق کردند تا او مجبور شود این قطعه را اجرا کند.

 

کولاک احسان نی زن

 

هومن نامداری، هومن غفاری، سیامک کریم‌پور، کامیار ماندگاریان، همایون نصیری، مهرداد کاظمی، فرشید اطهمی، مهرداد هزارخانی و احسان نی زن اعضای ارکستر این خواننده را تشکیل می‌دادند که اگر انصاف را در نظر بگیریم احسان نی زن سولیست این کنسرت دیشب سنگ تمام گذاشته و بار اصلی روی دوش او بود.

 

وقتی احسان تاوان داد

 

احساس آرامش، کجاییی، پاییز، بذار همه بدونن، نابرده رنج، دریا، لحظه‌ها، به دادم برس، تاوان، پرنده، هراس، تموم قلب من، عشق دوم، گذشته‌ها، دارم میام پیشت جزو قطعات اجرایی این برنامه بودند.

 

حواشی بخش دوم از سومین شب سی امین جشنواره موسیقی فجر:

 

-از ویژگی‌های احسان خواجه امیری توجه ویژه به مخاطب است که در کل اجرا همراهی او با مردم بسیار قابل توجه بود.

 

-قطعه تاوان که تیتراز سریال “آوای باران” هم بود در میان مابقی قطعات بیشتر مورد توجه قرار گرفت.

 

-مردم داخل سالن خیلی اصرار داشتند که قطعه “تنهایی” که سر آلبومی جدید‌ترین اثر احسان خواجه امیری است اجرا شود اما در ‌‌نهایت این تراک اجرا نشد.

 

-قبل از اجرای قطعه “پرنده” ایرج خواجه امیری مردم شوق آنچنانی نشان ندادند و احسان گفت: خدار و شکر که پدرم اینجا نیست! اما بعد ازآن با تشویقات مکرر او این قطعه اجرا شد.

 

-در اواسط برنامه هر یک از اعضای ارکستر با تک نوازی سعی در عرض اندام خود و سازشان داشتند.

 

-موهای مجعد یکی از نوازنده‌های ساز بادی مورد توجه هوارادارن این خواننده بود و احسان در توصیف آن گفت: کامیار ماندگاریان از من معروف‌تر شده و همه بیشتر سعی می‌کنند با او عکس بگیرند تا من.!

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه