رفتن به بالا
  • سه شنبه - 21 بهمن 1393 - 10:48
  • کد خبر : ۴۶۷۶
  • چاپ خبر : تاسیس کمپین حمایت از موسیقی / کیهان کلهر: فرهنگ به رسمیت شناختن حقوق صاحبان آثار باید جا بیفتد

تاسیس کمپین حمایت از موسیقی / کیهان کلهر: فرهنگ به رسمیت شناختن حقوق صاحبان آثار باید جا بیفتد

صفحه موسیقی: کمپین حمایت از قانون کپی رایت و عدم گسترش آثار موسیقی به صورت غیرمجاز با نام من از موسیقی حمایت می کنم روز دوشنبه به طور رسمی آغاز به کار کرد. این کمپین با نام “از موسیقی حمایت می کنم” بعد از انتشار نوشته هنرمند موسیقی کیهان کلهر و در ادامه با حمایت تعداد […]

صفحه موسیقی: کمپین حمایت از قانون کپی رایت و عدم گسترش آثار موسیقی به صورت غیرمجاز با نام من از موسیقی حمایت می کنم روز دوشنبه به طور رسمی آغاز به کار کرد.

این کمپین با نام “از موسیقی حمایت می کنم” بعد از انتشار نوشته هنرمند موسیقی کیهان کلهر و در ادامه با حمایت تعداد قابل توجهی از موسیقی دان ها امروز به صورت رسمی فعالیتش را آغاز کرد.

کیهان کلهر یادداشت خود را اینگونه آغاز کرده است: برای این که موسیقی قدرت و قوت بگیرد، در راه بهبود و پیشرفتی واقعی، مستقل باشد و بتواند روی پای خودش بایستد، نخستین قدم این است که چرخه‌ی مالیِ سالم و کارآمد در موسیقی کشور فراهم شود. شرایطی که هنرمند بتواند از حرفه‌اش ارتزاق کند. دست‌یابی به چنین هدفی به نگاه مخاطبان و عموم مردم به کالای فرهنگی وابسته است. باید فرهنگِ «به رسمیت شناختنِ حقوقِ صاحبانِ آثار» و فهمِ پیوندی که بین رشدِ موسیقی با اقتصاد آن وجود دارد، بین عموم مخاطبان جا بیفتد.

کلهر در ادامه پیشنهاد می دهد: نخست تا جای ممکن از دانلود و کپی غیرقانونی موسیقی پرهیز کنیم. دوم به این کمپین بپیوندیم و سوم این‌که دیگران را به عضویت در آن تشویق کنیم تا به این طریق، دامنه‌ی تأثیرِ آن گسترش پیدا کند و حرف‌ها و هدف‌هایش با صدای بلندتر به گوش دیگران برسد. هر کاری از دست‌مان بر می‌آید بکنیم تا صدای موسیقیِ ایران بلندتر شود.
پیش از این و در جریان «هفته موسیقی تهران» که شهریورماه امسال با اجرای هنرمندان و گروه‌های سرشناسی چون کامکارها، همایون شجریان، علیرضا قربانی، گروه شمس، گروه پالت و… در عمارت مسعودیه تهران برگزار شد، بیانیه‌های این کمپین توسط هنرمندانی چون سحر دولتشاهی، مهناز افشار، باران کوثری، حامد بهداد و… قرائت شد.

دست‌اندرکاران و علاقه‌مندان موسیقی می‌توانند با پیوستن به این کمپین از طریق وب‌سایت www.isupportmusic.ir حمایت خود را از این حرکت ابراز کنند.

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه