رفتن به بالا
  • شنبه - 24 آبان 1393 - 18:00
  • کد خبر : ۳۵۸۲
  • چاپ خبر : آتش بدون دود

آتش بدون دود

صفحه موسیقی – شایان رسول زاده : در راستای معرفی کتاب به صورت هفتگی، اولین کتاب به پیشنهاد مهدی ایوبی (ترانه سرا) که کارهایی همچون نقش اول، تیمارستان، کارتن خواب با صدای رضا یزدانی را سروده و خود، دارای کتابی از مجموعه ترانه هایش میباشد معرفی میشود. آتش بدون دود از نادر ابراهیمی توسط انتشارات روزبهان […]

صفحه موسیقی – شایان رسول زاده : در راستای معرفی کتاب به صورت هفتگی، اولین کتاب به پیشنهاد مهدی ایوبی (ترانه سرا)

که کارهایی همچون نقش اول، تیمارستان، کارتن خواب با صدای رضا یزدانی را سروده و خود، دارای کتابی از مجموعه ترانه هایش میباشد معرفی میشود.

آتش بدون دود از نادر ابراهیمی توسط انتشارات روزبهان به چاپ رسیده و طبق گفته این انتشارات که در سایت خودشان هم ذکر شده است این کتاب زیر چاپ دهم میباشد.این کتاب در هفت جلد منتشر شده و نویسنده در آن پس از اشاره به زیبایی‌های ترکمن‌صحرا در سه جلد اول و در چهار جلد بعد به شیوه‌ای داستانی-تاریخی به بیان مبارزات انقلابی معاصر پرداخته است.

قهرمان رمان در جلد اول گالان اوجا نام دارد که یک قهرمان اسطوره‌ای ترکمن به شمار می‌رود. در جلد دوم نویسنده با گذاری کوتاه بر اتفاقات صحرا شرایط را برای معرفی یگانه قهرمانان داستان؛ دکتر آلنی آق‌اویلر و همسر وفادارش دکتر مارال آق‌اویلر فراهم می‌کند. آلنی نوه گالان اوجاست و یک شخصیت واقعی به شمار می‌رود. او یک انقلابی تحصیل‌کرده است که برای اعتلای نام وطن و رهایی آن از ظلم از هیچ کوششی فرو گذار نمی‌کند. موضوع اصلی بقیه رمان زندگی و فعالیت‌های سیاسی این زوج است.نادر ابراهیمی برای ساخته و پرداخته کردن آتش بدون دود بیش از سی سال – یعنی نیمی از عمرش- را صرف کرده است. سریالی نیز با همین نام و توسط خود نادر ابراهیمی ساخته شده است.

۱ جلد اول: گالان و سولماز

۲ جلد دوم: درخت مقدس

۳ جلد سوم: اتحاد بزرگ

۴ جلد چهارم: واقعیت‌های پرخون

۵ جلد پنجم: حرکت از نو

۶ جلد ششم: تو هرگز از حرکت باز نخواهی ایستاد

۷ جلد هفتم: هر سرانجام سرآغازیست

لازم به ذکر است که نادر ابراهیمی با نوشتن این کتاب ، عنوان «نویسندهٔ برگزیدهٔ ادبیات داستانی ۲۰ سال بعد از انقلاب» را به‌دست آورده‌است.

unnamed

اطلاعات کتاب از ویکی پدیا

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه