رفتن به بالا
  • جمعه - 31 مرداد 1393 - 11:35
  • کد خبر : ۱۴۳۷
  • چاپ خبر : زنده شدن یاد بزرگان در تلویزیون ؛ «ای ایران» در آستانه 70 سالگی بازخوانی شد !

زنده شدن یاد بزرگان در تلویزیون ؛ «ای ایران» در آستانه 70 سالگی بازخوانی شد !

صفحه موسیقی : سرود وطنی «ای ایران» از ساخته‌های زنده‌یاد روح الله خالقی در آستانه هفتادمین سال خلق آن توسط جمعی از خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان در برنامه «رادیو هفت» شبکه آموزش بازخوانی می‌شود. ایلیا منفرد خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ که به همراه اشکان قوامی مسوولیت هماهنگی این قطعه موسیقایی را به عهده داشت […]

صفحه موسیقی : سرود وطنی «ای ایران» از ساخته‌های زنده‌یاد روح الله خالقی در آستانه هفتادمین سال خلق آن توسط جمعی از خوانندگان موسیقی پاپ کشورمان در برنامه «رادیو هفت» شبکه آموزش بازخوانی می‌شود.

ایلیا منفرد خواننده و آهنگساز موسیقی پاپ که به همراه اشکان قوامی مسوولیت هماهنگی این قطعه موسیقایی را به عهده داشت درباره جزییات و انگیزه های تولید این ملودی گروهی توضیح داد: من همیشه دوست داشتم که به عنوان خواننده و آهنگساز یک کار گروهی منسجم و گسترده با حضور تعدادی از خوانندگان و هنرمندان فعال موسیقی داشته باشم، همان طوری که در تمام دنیا بسیاری از هنرمندان این کار را می‌کنند و اتفاقا آثاری را خلق کردند که واقعا جذاب و هیجان‌انگیز بود.

وی افزود: قطعه «ای ایران» با ترانه حسین گل گلاب، آهنگسازی زنده‌یاد روح الله خالقی و خوانندگی غلامحسین بنان کاری است که با قدرت جادویی خود هرگز فراموش نشده و نمی‌شود و ما می‌بینیم هر روز هم به تعداد علاقه‌مندان این قطعه موسیقایی 70 ساله اضافه می شود کما اینکه از 80 میلیون ایرانی من به جرات می گویم بیش از 70 میلیون نفر این قطعه را می شناسند و آن را در بسیاری از مواقع زمزمه می کنند.

Ey Iran-1

خواننده «گل ارکیده» بیان کرد: شما اگر به تاریخ موسیقی ایرانی رجوع کنید خواهید دید که سرود ملی ایران سه بار تغییر پیدا کرده است ولی سرود ای ایران همچنان در کنار مردم حضور دارد و مردم به این قطعه موسیقایی آنچنان تعصبی دارند که بسیاری از آن به عنوان یکی از سرودهای ملی یاد می کنند. همچنین بسیاری از خوانندگان هم در دوران فعالیت خود حداقل یک بار به این ملودی ارادت خود را نشان داده اند.

منفرد در پاسخ به پرسشی مبنی بر دلیل جای خالی تعدادی از خوانندگان پاپ که نام آنها در فهرست تولید این قطعه گروهی نیست؟ تصریح کرد: اینکه چه کسانی به این پروژه دعوت شدند و البته نیامدند را از من نخواهید. به هر حال هر هنرمندی سیاستِ کاری دارد که تمایل دارد بر اساس همین سیاست کاری به کار خود در عرصه موسیقی ادامه دهد اما همین که در این پروژه دوستان خوش‌نامی آمدند و با ما همکاری کردند تجربه بسیار لذت بخشی بود که هیچ وقت آن را فراموش نمی کنم.

این خواننده گفت: هماهنگی که من و اشکان قوامی تهیه‌کننده پروژه برای تولید این قطعه موسیقایی انجام دادیم به قدری دشوار بود که به اندازه تولید یک آلبوم موسیقایی ما را درگیر خود کرد و این به دلیل نبود روحیه کار گروهی در موسیقی کشورمان است که به هیچ عنوان به آن عادت نداریم و من آرزویم است روزی را ببینم که این شکل کاری در جریان موسیقی کشور ما وجود داشته باشد کما اینکه اگر کمی دقت کنیم خواهیم دید که ما در ورزش هم چنین معضلی داریم و اغلب افتخارات ما بیشتر انفرادی است تا گروهی.

وی در بخش پایانی صحبتهای خود تصریح کرد: این قطعه موسیقایی کار بسیار گسترده و پر ارکستری است که می تواند مقدمه خوبی برای تیمی کار کردن در موسیقی باشد گرچه هنوز به استمرار این جریان امیدوارم نیستم.

قطعه «ای ایران» جمعه 31 مرداد همزمان با هفتاد سالگی تولید این آهنگ ساعت 22 در برنامه «رادیو هفت» شبکه آموزش پخش می شود.

در این قطعه که تنظیم آن بر عهده ایلیا منفرد بوده است امیر یل ارجمند، بهرام پاییز، وحید تاج، رضا تاجبخش، امیر تفرشی، هومن جاوید، محمد حشمتی، مانی رهنما، مهدی سپهر، محمدرضا عیوضی، فرمان فتحعلیان، علیرضا قرایی منش، اشکان کمانگری، امیر کهکشان، پدرام مرندیز، ایلیا منفرد، روزبه نعمت الهی و مهدی یغمایی به عنوان خواننده حضور دارند.

به نقل از مهر

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه